Асеновец спечели с класика, отнесе с 3:0 Борислав в Първомай

Класическа победа с 3:0 над Борислав в Първомай взеха футболистите на Асеновецq в поредния шампионатен кръг в трета лига. Срещата бе от 27-ия кръг на Югоизточната В група.
Така асеновградчани продължиха победната си серия, а гостуването им се оказа не особено трудно и те добавиха нови ценни 3 точки към своя актив.
Халфът Шаби Османов в 39-та минута откри головата серия от дузпа, а през второто полувреме дежурният голаджия Тодор Тодоров в 52-та удвои резултата. Играещият помощник треньор на гостите – Борислав Хаджиев, оформи крайния резултат с хубав гол в 78-та минута.

С актив от 49 точки Асеновец вече се утвърди на 5-тото място  във временното класиране, докато Борислав продължава падението си и е 15-ти с 25. Възпитаниците на старши треньора Веселин Филипов са с 9 точки повече от Левски (Карлово) и само на 3 от четвъртия Черноморец (Бургас).
В следващия кръг Асеновец е домакин на Гигант (Съединение), а Борислав гостува на дубъла на Локомотив Пд в село Оризари.