Асеновец с шеста победа в шампионата, бие с 4:2 Несебър

Футболистите на Асеновец продължиха успешната си серия от добри и игри и постигнаха шеста победа от началото на шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Възпитаниците на Веселин Филипов се наложиха с 4:2 над ОФК Несебър в среща от 14 кръг на стадион „Шипка“.

Гостите откриха резултата след грешка в отбраната да домакините, но Мирослав Кайряков изравни с феноменално попадение, което дълго ще се помни в Асеновград .
След това защитникът на „делфините“ Николов си отбеляза автогол. Несебър обаче изравни резултата на 2:2 в последната минута на първото полувреме.

След почивката станимакалии натиснаха, а Шабан Османов и Тодор Тодоров подпечатаха успеха.

Така Асеновец запази седмото място с 21 точки, колкото има и шестия Борислав (Първомай) след 2:2 като гост на Атлетик (Куклен).

Лидер е Саяна (Хасково) с 35 точки след 1:0 в Димитровград. С по 31 са ФК Крумовград (с мач по-малко) и Загорец (Нова Загора) след победа с 3:1 над Гигант (Съединение).