Асеновец изпусна Борислав (Първомай) в дербито, стигна само до 2:2 на стадион „Шипка“

Футболистите на Асеновец изпуснаха да победят гостуващия им Борислав (Първомай) в регионалното дерби и стигнаха само до 2:2 на градския стадион „Шипка“ в Асеновград. Мачът бе от 10-ия кръг в Югоизточната трета лига и премина доста оспорвано и при голям интерес. И двата отбора можеха да взимат победата в този мач, но си разделиха само по една точка. По-близо до успеха обаче бяха асеновградчани, въпреки, че срещнаха доста сериозен отпор от добре комлектовения отбор на първомайци.
Марио Филипов откри още в 8-та минута, след центриране на халфа Шаби Османов.
До края на полувремето Борислав обаче обърна резултата до 2:1, след добри свои атаки. Стоян Жулев и Димитър Димитров отбелязаха головете за гостите от Първомай.
Домакините имаха претенции към пловдивския съдия Васил Николов за дузпа срещу Борислав Хаджиев, който според тях беше задържан с ръка от защитник на гостите. Те все пак обаче получиха дузпа, но друга една ситуация. Радослав Влашев пропусна да отбележи, след като Станимир Иванов нацели ъгъла и спаси.

Неуверени отсъждания на рефера имаше до края на полувремето и той место даваше пресилени картони на футболисти. Това изнерви футболистите и щаловете на двата отбора.

През втората част Асеновец бе по-добрият отбор и доминираше и малшансът им попречи да вкарат повече голове. През втората част мачът по-често се играеше на една врата – тази на Борислав. Още повече, че гостите останаха с 10 човека на терена, след два бързи жълти картона на Радослав Влашев.
В 76 минута Шаби Османов засече центрирана топка и изравни резултата. Малко по-късно домакините отново поискаха дузпа за игра с ръка, след удар на Мутлу Алиев, но такава не последва. Според щаба на Асеновец ударът на Мутлу Алиев очевидно е срещнал ръката на защитник на гостите в наказателното поле, топката е отивала право към вратата, а ръката на защитника е било в страни от тялото му, което се вижда на видеозаписа.
Момчетата от Първомай са водени от бившия помощник треньор на Асеновец – Тенислав Иванов и досега се представят доста добре в първенството. Мачът срещу Борислав пропусна Никола Праматаров, който изтъпява наказание заради червен картон.

Така Асеновец остана осмото място във врементото класиране с 14 точки, а Борислав е 4-ти с актив от 17 точки.
В следващия кръг Асеновец са гости на Гигант в Съединение.