ФК Асеновец разби дублиращия тим на Локо Пд в голово шоу с 10 гола

ФК Асеновец разгроми със 7:3 дублиращия отбор на Локомотив Пд, след невероятен обрат и голово шоу. Мачът на стадион “Шипка” се превърна в истинска голеада и бе от 4-ия кръг на Югоизточната В група Така асеновградчани зарадваха своите верни фенове с изразителен успех и хубава игра, особено през второто полувреме.
Още до 10 минута домакините трябваше да поведат убедително, но на три пъти пропускаха добри голови възможности. Противно на логиката, след две индивидуални грешки в защита, гостите от Пловдив поведоха набързо с два чисти гола, като при единия, останаха съмнения за засада. Голове на Велислав Шопов и Александър Колев направиха резултата 0:2 за локомотивци. Това доста постъписа футболистите на Асеновец, като последваха слаби минути за тях.
Все пак с индивидуален пробив 12 минути преди почивката Тошко Тодоров си спечели дузпа, която в последствие сам реализира. Това даде нужния импулс на момчетата на треньора Веско Филипов и с голове на Неджип Неджип и Мутлу Алиев, асеновградчани съумяхме да обърнат до 3:2 мача. Голът на Мутлу пък беше истински шедьовър.
През втората част Асеновец заигра още по-добре и логично вкара още голове. Тошко Тодоров се разписа още два пъти и оформи своя хеттрик, а веднъж гостите си отбелязоха автогол. Неджип пък отбеляза втория си гол в мача, а крайното 7:3 бе оформено от Васил Църцев в 78-ата минута.
Това бе много ценна победа за Асеновец, въпреки кадровите проблеми преди мача. Шабан Османов бе с разтежение и не успя да вземе участие, а играещият наставник Веско Филипов и Данчо Ковачев бяха наказани. Мирослав Кайряков отсъстваше по лични причини, а Йордан Томов пък бе болен. Така на фона на многото кадрови проблеми и изоставането с два гола, победата на асеновградчани се оказа изключително важна.
Старши треньорът Веселин Филипов сподели, че е със смесени чуства след този мач. „Не съм доволен от първото полувреме и от допускането на груби индивидуални грешки, както и от пропуски в предни позиции в ключови моменти, които могат да се окажат решаващи, каза Филипов – Все пак се радвам, че момчетата съумяха да създадат доста ситуации за голове. Очаква ни още много работа и трябва да се подобряваме още“, допълни младият наставник.
Ръководството на ФК Асеновец изказва благодарност асеновградските фонева за подкрепата и им благодари за закупените клубни карти.
Всеки желаещ може да се сдобие с такава на цена от 40 лева. Все още има свободни карти.