Асеновец прави зрелищно 2:2 с ФК Ямбол, 3 червени картона оцветиха мача

Без голмайстора си Тодор Тодоров, Асеновец направи зрелищно 2:2 у дома срещу гостуващия им ФК Ямбол, в мач от 3-тия кръг на първенството в Югоизточната „В“ футболна група.
„Синьо-червените“ от Асеновград гонеха до последно победата на градския стадион „Шипка“, която да ги затвърди в трета лига, но пропуснаха изгодни голови положения. Така успехът им се изплъзна, като домакините на два пъти се налагаше да влизат в ролята на догонващи.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, а приз втората част паднаха цели 4 гола.

Гостите от Ямбол поведоха на стадион „Шипка“ още в 49-та минута чрез Александър Димитров , но Асеновец сравнително бързо се върна в мача и играещият пом.-треньор Борислав Хаджиев изравни в 60-тата минута.
Последваха пропуски за домакините, от които се възползваха ямболци. Гостите отново поведоха в резултата след ново попадение на Александър Димитров в 81-тата минута, а 8 минути по-късно – в 89-тата минута, асеновградчани стигнаха до равенството с хубав гол за 2:2, дело отново на играещия пом.-треньор Борислав Хаджиев.

Срещата бе оцветена с 3 червени картони и белязана от арогантно поведение на част от гостуващите футболисти и от поредица съдийски брадви. Реферите ощетиха домакините, след като не отсъдиха нарушения срещу играчи на Асеновец и при двата гола на ФК Ямбол.
Освен това, гостите от Ямбол често влизаха много остро в краката на асеновградчани. Червен картони видя агресивният вратар на ямболии Кристиан Темпел за удар без топка и за неспорстменсто поведение.

Нервите на играещия старши треньор на Асеновец Веселин Филипов не издържаха и той .също получи червен картон, а малко по-късно и халфът Йордан Ковачев пое към съблекалните след като получи втори жълт картон.

От ФК Асеновец заявиха, че ще подготвят специален видео репортаж, с най-спорните моменти от мача.

След този хикс, Асеновец събра 4 точки и заема десетото място във временното класиране, а в следващия кръг приема дублиращия отбор на Локомотив (Пловдив) от 18:00 часа на 28 август.